TS EN ISO 15189 Standardı

Kalite ve Akreditasyon

TS EN ISO 15189 Standardı

advanced divider

TS EN ISO 15189 standardı, Uluslararası Standardizasyon Örgütü (ISO) tarafından oluşturulmuş tıbbi laboratuvarların kalite ve yeterliliği için gerekli şartların belirtildiği bir kalite yönetim standardıdır. Akreditasyon, uygunluk değerlendirme kuruluşlarının ulusal ve uluslararası kabul görmüş teknik kriterlere göre faaliyet gösterdiğinin ilgili otorite tarafından onaylanmasıdır. Ülkemizde TS EN ISO 15189 standardını denetleyen otorite olarak TÜRKAK (Türk Akreditasyon Kurumu) kabul görmüştür. Özel Burtom Tıbbi Tahlil Laboratuvarı kalite yönetim sisteminin yürütülmesi ve geliştirilmesi amacıyla, uluslararası kabul görmüş TS EN ISO 15189 standardını referans alır ve uygular.

Özel Burtom Tıbbi Tahlil Laboratuvarı’nın sağladığı hizmet için akreditasyon istemesinin temel nedeni, laboratuvarımızda çalışılan testlerin dünyada kabul görmüş standartlara uygunluğunun onaylanmasının öneminin bilincinde olmasıdır.  Akreditasyon sistemine sahip olmak, hızla gelişen dünyada daralan ticaret sınırları içerisinde rekabetçi bir ortamda var olmanın yanı sıra hizmet sunduğumuz hastalarımıza;

Hizmet alanların memnuniyet seviyelerini her zaman yüksek tutmak adına, akreditasyon sistemimizi sürekli iyileştirerek geliştirmeyi hedeflemekteyiz.

Saygılarımızla.

ÖZEL BURTOM TIBBİ TAHLİL LABORATUVARI

advanced divider
Burtom Tıbbi Tahlil Laboratuvarı

Laboratuvarlar hem teşhis hem de tedavi anlamında tıbbi süreçlerin önemli bir parçasıdır. Sağlık hizmetlerinin tanı alanındaki önemli gereksinimlerinin pek çoğu laboratuvarlar tarafından karşılanmaktadır.

Burtom Tıbbi tahlil Laboratuvarı olarak; insan sağlığı konusunda güvenilir olmanın en önemli sorumluluğumuz olduğu bilinciyle, bilimsel ve etik kurallar çerçevesinde kaliteden ödün vermeyen, hasta hakları ve memnuniyeti odaklı, akredite ve kalitesi belgelenmiş, uluslararası standartlarda tıbbi laboratuvar hizmeti sunmayı amaçlamaktayız. Bünyemizde çalışılmayan bazı özel testler için referans laboratuvarlarla iş birliği yapılarak test yelpazemiz genişletilmiş, sunulan hizmet kalitesi en üst seviyeye çıkarılmıştır.

İletişim Bilgileri ve Çalışma Saatleri İçin Lütfen Tıklayınız!

TS EN ISO 15189 Standardı